Dvojkomorový betónový septik

Prednosti dvojkomorových betónových septikov

Mnoho ľudí si myslí, že už nikto nepoužíva betónové nádrže, pretože boli nahradené trendy plastovými nádržami. To však nie je pravda. Moderne postavené betónové septiky nemajú nič spoločné so starými septiky vyrobenými z konštrukcií, medzi ktorými bola tenká, rýchlo miznúce a nekvalitné betónová výplň. Moderné betónové septiky sú vyrobené z prvotriedneho betónu a navyše utesnené a zaistené inovatívnymi zmesami a asfaltovú gumou. Betónové nádrže sú tak stále stálicou nielen na Slovensku, ale aj v najvyspelejších štátoch Európskej únie.

Dvojkomorový septik

Stále viac ľudí ale namiesto tradičnej žumpy volí dvojkomorový betónový septik.

V čom je rozdiel medzi žumpou a septikom?

  • žumpa pozostáva len z jednej nádrže, v ktorej sa hromadí odpadová voda.
  • septik tvoria dve alebo i viac nádrží, ktoré sú oddelené prepážkou.
    • prvá časť účinne zastavuje hustú odpadovú vodu a skrze prepážku
    • do druhej časti septiku preteká iba kvapalná odpadová voda.
      v druhom oddiele sú použité špeciálne baktérie, ktoré čistia jeho obsah a mení ho na vodu. Tá môže byť bezpečne vypustená do zeme, do blízkeho vodného toku alebo použitá ako úžitková voda na záhradu.

Dvojkomorové septiky vyhovujú najnovším ekologickým a stavebnickým trendom. Ak ste na vážkach, ktorú odpadová nádrž vybrať, prečítajte si nášho sprievodcu výberom žumpy alebo septiku.

Môžem mať doma taký septik?

Dvojkomorový septik má samozrejme rad výhod. Pomáha nielen znižovať záťaž matky prírody, ale tiež znižuje náklady majiteľa spojené s objednávkou cisterny na kal. K inštalácii septiku na váš pozemok ale potrebujete stavebné povolenie. To však nie je všetko. Pokiaľ má septik vodu vypúšťať do krajiny, bude potrebné tiež rozšíriť drenáž – preto je toto riešenie určené skôr väčším pozemkom.

Inštalácia takého septiku tiež vyžaduje dodržiavanie vhodných pôdnych podmienok – oblasť musí byť suchá, bez podzemnej vody. Ak postavíme tento typ septiku v mokradiach, bude drenáž fungovať opačne a nádrž sa naplní sama. Pred rozhodnutím o inštalácii dvojkomorového betónového septiku je preto vhodné sa poradiť s odborníkom zo spoločnosti poskytujúce tieto riešenia. Pomôže nám to tiež zvoliť správnu kapacitu nádrže. Neváhajte nás preto kontaktovať, radi vám poradíme. 

Našu kompletnú ponuku nádrží si môžete pozrieť tu.

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.