Jednokomorová betónová žumpa 6 m3 – nízka

Žumpa s objemom 6 m3 v nízkom variante predstavuje ideálne riešenie pre lokality s obmedzenou hĺbkou inštalácie. S kapacitou 6 000 litrov poskytuje dostatočný priestor na akumuláciu dažďovej i odpadovej vody, čo ju robí vhodnou pre stredne veľké záhrady a menšie chaty.

Kedy zvoliť nízku žumpu o objeme 6 m3

S touto nádržou môžete efektívne zhromažďovať a využívať dažďovú vodu na zalievanie záhrady, splachovanie toaliet alebo pranie bielizne, čo prispieva k úspore pitnej vody a zníženiu vodných poplatkov. Pre menšie chaty je možné nádržkou využívať aj ako klasickú žumpu, čím sa stáva univerzálnym riešením pre odpadové vody.

Jej nízky profil umožňuje inštaláciu aj v miestach s vysokou hladinou spodnej vody alebo na pozemkoch s obmedzenou hĺbkou vykopávok, čo z nej robí flexibilné riešenie pre rôznorodé podmienky. Navyše nízka nádrž vyžaduje menej zemných prác pri inštalácii, čo môže výrazne znížiť celkové náklady na montáž.

Údržba nízkej nádrže je priama a nenáročná, zaisťujúc pravidelnú a spoľahlivú prevádzku. Jej konštrukcia je navrhnutá tak, aby odolávala vplyvom prostredia a zaisťovala dlhú životnosť.

Naše žumpy sú pevné

Nepriepustnosť a pevnosť nádrží potvrdzujú certifikáty PZH a CE, ktoré držíme. Naše žumpy vyvážame do celej Európskej únie.

nizka-jednokomorova-betonova-nadrz-6m3
Dĺžka:3,90 m
Šírka:2,40 m
Výška:0,80 m
Montáž a doprava – ZADARMO
Dĺžka:4,40 m
Šírka:2,90 m
Výška:1,40 m
Cena (bez DPH) – 850 €

Výber správnej veľkosti žumpy

Výber veľkosti žumpy je kľúčovým momentom, ktorý ovplyvní pohodlie a efektivitu jej používania. Či už plánujete akumulovať dažďovú vodu pre zálievku záhrady alebo potrebujete riešenie pre odpadové vody, nasledujúce rady Vám pomôžu zorientovať sa a vybrať správne.

  • Máte záhradu a chcete využívať dažďovú vodu len na jej zálievku? Jímka s objemom 4 m³ by mala plne postačovať.
  • Chcete dažďovú vodu využívať nielen na zálievku záhrady, ale aj na splachovanie toalety? V tom prípade by ste mali zvoliť nádrž s objemom aspoň 5 m³.

 

Bude nádrž slúžiť ako žumpa?

  • Koľko ľudí bude žumpu pravidelne používať? Každá osoba približne vyprodukuje 90 litrov odpadových vôd denne.
  • Ako často plánujete odpadové vody z nádrže odstraňovať? Čím dlhší interval, tým väčšiu nádrž budete potrebovať.

 

  • Vzorec na výpočet je jednoduchý: Objem nádrže = počet osôb * priemerná produkcia odpadových vôd na osobu * interval vyváženia.
  • Pre domácnosť s tromi členmi, ktorá plánuje vyprázdňovať žumpu raz za mesiac, by výpočet vyzeral nasledovne: 3 osoby * 90 litrov/deň * 30 dní = 8,1 m³. V tomto prípade odporúčame zvoliť nádržku s objemom aspoň 9 m³, aby bola zaistená dostatočná rezerva.

 

Prispôsobte si veľkosť nádrže svojim potrebám a nezabudnite zohľadniť aj budúce potreby. Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom správnej veľkosti nádrže alebo máte akékoľvek iné otázky, neváhajte nás kontaktovať. Náš tím odborníkov je pripravený vám pomôcť a zodpovedať všetky vaše otázky. Spoločne nájdeme ideálne riešenie práve pre vás!

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.

Hľadáte dodávateľa kvalitných betónových žúmp?

Predávajte žumpy, septiky alebo nádrže pod vlastnou značkou.

Naše služby

Výroba nádrží

vodostavebný betón
B25 – min. trieda betónu
vibrovaný
20 dní starený
železobetón – oceľ 8 ø až 14 ø

Doprava

doprava do 3 dní
kamkoľvek po SR
vlastné autoflotilou
už od 4 500 Sk
montáž ZADARMO

Zákaznícky servis

odborná konzultácia
plná dokumentácia
certifikáty o nepriepustnosti
nadštandardná záruka
5 ROKOV

Dokumentácia na stiahnutie