Jednokomorová betónová žumpa 2 m3

Nádrž s objemom iba 2 m3 patrí medzi tie najmenšie dostupné na trhu, avšak aj napriek svojej kompaktnej veľkosti ponúka široké spektrum využitia a môže priniesť značné úspory. Jej hlavným účelom môže byť zadržiavanie dažďovej vody, ktorá je v súčasnej dobe stále aktuálnejšou témou vzhľadom na narastajúce problémy so suchom a potrebu šetriť pitnou vodou.

Kedy zvoliť žumpu o objeme 2 m3

S kapacitou 2 000 litrov je táto nádrž ideálna pre tých, ktorí chcú efektívne využívať dažďovú vodu na zalievanie malej záhradky, alebo dokonca len rastlín v kvetináčoch. Voda získaná z dažďových zrážok je pre rastliny oveľa lepšia ako voda z vodovodu, pretože neobsahuje žiadne chloridy a ďalšie chemické látky, ktoré môžu rastlinám škodiť.

Veľkosť nádrže 2 m3 je tiež ideálna pre tých, ktorí nemajú veľa miesta na svojom pozemku. Jej inštalácia nevyžaduje rozsiahle zemné práce a vzhľadom na jej kompaktnú veľkosť ju možno umiestniť takmer kamkoľvek.

Takže ak hľadáte ekologické a úsporné riešenie na zadržiavanie dažďovej vody a zavlažovanie vašich rastlín, je nádrž s objemom 2 m3 ideálnou voľbou.

Naše žumpy sú pevné

Nepriepustnosť a pevnosť nádrží potvrdzujú certifikáty PZH a CE, ktoré držíme. Naše žumpy vyvážame do celej Európskej únie.

jednokomorova-betonova-nadrz-2m3
Dĺžka:1,50 m
Šírka:1,20 m
Výška:1,50 m
Montáž a doprava – ZADARMO
Dĺžka:2,00 m
Šírka:1,70 m
Výška:2,15 m
Cena (bez DPH) – 550 €

Výber správnej veľkosti žumpy

Výber veľkosti žumpy je kľúčovým momentom, ktorý ovplyvní pohodlie a efektivitu jej používania. Či už plánujete akumulovať dažďovú vodu pre zálievku záhrady alebo potrebujete riešenie pre odpadové vody, nasledujúce rady Vám pomôžu zorientovať sa a vybrať správne.

  • Máte záhradu a chcete využívať dažďovú vodu len na jej zálievku? Jímka s objemom 4 m³ by mala plne postačovať.
  • Chcete dažďovú vodu využívať nielen na zálievku záhrady, ale aj na splachovanie toalety? V tom prípade by ste mali zvoliť nádrž s objemom aspoň 5 m³.

 

Bude nádrž slúžiť ako žumpa?

  • Koľko ľudí bude žumpu pravidelne používať? Každá osoba približne vyprodukuje 90 litrov odpadových vôd denne.
  • Ako často plánujete odpadové vody z nádrže odstraňovať? Čím dlhší interval, tým väčšiu nádrž budete potrebovať.

 

  • Vzorec na výpočet je jednoduchý: Objem nádrže = počet osôb * priemerná produkcia odpadových vôd na osobu * interval vyváženia.
  • Pre domácnosť s tromi členmi, ktorá plánuje vyprázdňovať žumpu raz za mesiac, by výpočet vyzeral nasledovne: 3 osoby * 90 litrov/deň * 30 dní = 8,1 m³. V tomto prípade odporúčame zvoliť nádržku s objemom aspoň 9 m³, aby bola zaistená dostatočná rezerva.

 

Prispôsobte si veľkosť nádrže svojim potrebám a nezabudnite zohľadniť aj budúce potreby. Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom správnej veľkosti nádrže alebo máte akékoľvek iné otázky, neváhajte nás kontaktovať. Náš tím odborníkov je pripravený vám pomôcť a zodpovedať všetky vaše otázky. Spoločne nájdeme ideálne riešenie práve pre vás!

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.

Hľadáte dodávateľa kvalitných betónových žúmp?

Predávajte žumpy, septiky alebo nádrže pod vlastnou značkou.

Naše služby

Výroba nádrží

vodostavebný betón
B25 – min. trieda betónu
vibrovaný
20 dní starený
železobetón – oceľ 8 ø až 14 ø

Doprava

doprava do 3 dní
kamkoľvek po SR
vlastné autoflotilou
už od 4 500 Sk
montáž ZADARMO

Zákaznícky servis

odborná konzultácia
plná dokumentácia
certifikáty o nepriepustnosti
nadštandardná záruka
5 ROKOV

Dokumentácia na stiahnutie