Jednokomorová betónová žumpa 9 m3

Žumpa s objemom 9 m3 predstavuje robustné a spoľahlivé riešenie pre zhromažďovanie a uchovávanie vody na stredne veľkých až väčších pozemkoch. S kapacitou 9 000 litrov vody je toto riešenie vhodné ako na súkromné účely, tak aj pre menšie podniky alebo rekreačné objekty.

Kedy zvoliť žumpu o objeme 9 m3

Pokiaľ hľadáte riešenie pre zber a uchovanie dažďovej vody, táto nádrž sa skvele hodí na zavlažovanie rozsiahlejšej záhrady, umývanie automobilov alebo iné účely, kde je potrebné väčšie množstvo vody. Môžete ju využiť aj na zásobovanie vodou v období sucha a znížite svoje vodné náklady.

Pre tých, ktorí nemajú prístup k verejnej kanalizácii, môže slúžiť táto nádrž aj ako žumpa pre odpadové vody. V tomto prípade je dôležité dbať na pravidelnú údržbu a vyprázdňovanie nádrže.

Jímka s objemom 9 m3 tak predstavuje výbornú investíciu pre tých, ktorí potrebujú veľký akumulačný priestor pre vodu, či už na účely zavlažovania, ako rezervný zdroj vody alebo na odvádzanie odpadových vôd. Ponúka spoľahlivé riešenie s dostatočnou kapacitou a odolnosťou na rôzne využitie.

Naše žumpy sú pevné

Nepriepustnosť a pevnosť nádrží potvrdzujú certifikáty PZH a CE, ktoré držíme. Naše žumpy vyvážame do celej Európskej únie.

jednokomorova-betonova-nadrz-9m3
Dĺžka:3,00 m
Šírka:2,40 m
Výška:1,50 m
Montáž a doprava – ZADARMO
Dĺžka:3,50 m
Šírka:2,90 m
Výška:1,25 m
Cena (bez DPH) – 1 050 €

Výber správnej veľkosti žumpy

Výber veľkosti žumpy je kľúčovým momentom, ktorý ovplyvní pohodlie a efektivitu jej používania. Či už plánujete akumulovať dažďovú vodu pre zálievku záhrady alebo potrebujete riešenie pre odpadové vody, nasledujúce rady Vám pomôžu zorientovať sa a vybrať správne.

  • Máte záhradu a chcete využívať dažďovú vodu len na jej zálievku? Jímka s objemom 4 m³ by mala plne postačovať.
  • Chcete dažďovú vodu využívať nielen na zálievku záhrady, ale aj na splachovanie toalety? V tom prípade by ste mali zvoliť nádrž s objemom aspoň 5 m³.

 

Bude nádrž slúžiť ako žumpa?

  • Koľko ľudí bude žumpu pravidelne používať? Každá osoba približne vyprodukuje 90 litrov odpadových vôd denne.
  • Ako často plánujete odpadové vody z nádrže odstraňovať? Čím dlhší interval, tým väčšiu nádrž budete potrebovať.

 

  • Vzorec na výpočet je jednoduchý: Objem nádrže = počet osôb * priemerná produkcia odpadových vôd na osobu * interval vyváženia.
  • Pre domácnosť s tromi členmi, ktorá plánuje vyprázdňovať žumpu raz za mesiac, by výpočet vyzeral nasledovne: 3 osoby * 90 litrov/deň * 30 dní = 8,1 m³. V tomto prípade odporúčame zvoliť nádržku s objemom aspoň 9 m³, aby bola zaistená dostatočná rezerva.

 

Prispôsobte si veľkosť nádrže svojim potrebám a nezabudnite zohľadniť aj budúce potreby. Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom správnej veľkosti nádrže alebo máte akékoľvek iné otázky, neváhajte nás kontaktovať. Náš tím odborníkov je pripravený vám pomôcť a zodpovedať všetky vaše otázky. Spoločne nájdeme ideálne riešenie práve pre vás!

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.

Hľadáte dodávateľa kvalitných betónových žúmp?

Predávajte žumpy, septiky alebo nádrže pod vlastnou značkou.

Naše služby

Výroba nádrží

vodostavebný betón
B25 – min. trieda betónu
vibrovaný
20 dní starený
železobetón – oceľ 8 ø až 14 ø

Doprava

doprava do 3 dní
kamkoľvek po SR
vlastné autoflotilou
už od 4 500 Sk
montáž ZADARMO

Zákaznícky servis

odborná konzultácia
plná dokumentácia
certifikáty o nepriepustnosti
nadštandardná záruka
5 ROKOV

Dokumentácia na stiahnutie