Jednokomorová betónová žumpa 5 m3

Žumpa s objemom 5 m3, čo zodpovedá 5 000 litrom, je významným krokom nahor v rade nádrží, napriek tomu ju stále nemožno plne rovnať žumpe pre chatu či rodinný dom. Jej kapacita je viac než dostatočná na zásobovanie väčšej záhrady vodou, a to aj v obdobiach sucha, čo ju robí ideálnou voľbou pre tých, ktorí si chcú byť istí, že majú vždy dostatok vody pre svoje rastliny.

Kedy zvoliť žumpu o objeme 5 m3

Dažďová voda, ktorú nádrž zachytí, je ideálna nielen na zavlažovanie záhrady, ale aj na ďalšie účely, ako je splachovanie toalety alebo pranie bielizne. Vďaka svojmu objemu 5 m3 je možné s nádržou tohto typu pokryť aj väčšie potreby domácnosti v oblasti úžitkovej vody, čo vedie k ďalšej úspore pitnej vody a zníženiu vodných poplatkov.

Navyše, vzhľadom na jej väčší objem, je možné ju využiť aj na akumuláciu dažďovej vody z väčších strešných plôch, čo je ideálne pre komerčné objekty alebo väčšie rodinné domy s rozsiahlymi záhradami.

Vybrať si nádrž s objemom 5 m3 znamená rozhodnúť sa pre spoľahlivé a efektívne riešenie, ktoré vám umožní maximálne využiť dažďovú vodu a znížiť tak vaše vodné náklady. Je to ekologická a ekonomická voľba, ktorá prináša udržateľné riešenie pre vašu domácnosť alebo podnikanie.

Naše žumpy sú pevné

Nepriepustnosť a pevnosť nádrží potvrdzujú certifikáty PZH a CE, ktoré držíme. Naše žumpy vyvážame do celej Európskej únie.

jednokomorova-betonova-nadrz-5m3
Dĺžka:2,50 m
Šírka:2,00 m
Výška:1,30 m
Montáž a doprava – ZADARMO
Dĺžka:3,00 m
Šírka:2,50 m
Výška:2,85 m
Cena (bez DPH) – 700 €

Výber správnej veľkosti žumpy

Výber veľkosti žumpy je kľúčovým momentom, ktorý ovplyvní pohodlie a efektivitu jej používania. Či už plánujete akumulovať dažďovú vodu pre zálievku záhrady alebo potrebujete riešenie pre odpadové vody, nasledujúce rady Vám pomôžu zorientovať sa a vybrať správne.

  • Máte záhradu a chcete využívať dažďovú vodu len na jej zálievku? Jímka s objemom 4 m³ by mala plne postačovať.
  • Chcete dažďovú vodu využívať nielen na zálievku záhrady, ale aj na splachovanie toalety? V tom prípade by ste mali zvoliť nádrž s objemom aspoň 5 m³.

 

Bude nádrž slúžiť ako žumpa?

  • Koľko ľudí bude žumpu pravidelne používať? Každá osoba približne vyprodukuje 90 litrov odpadových vôd denne.
  • Ako často plánujete odpadové vody z nádrže odstraňovať? Čím dlhší interval, tým väčšiu nádrž budete potrebovať.

 

  • Vzorec na výpočet je jednoduchý: Objem nádrže = počet osôb * priemerná produkcia odpadových vôd na osobu * interval vyváženia.
  • Pre domácnosť s tromi členmi, ktorá plánuje vyprázdňovať žumpu raz za mesiac, by výpočet vyzeral nasledovne: 3 osoby * 90 litrov/deň * 30 dní = 8,1 m³. V tomto prípade odporúčame zvoliť nádržku s objemom aspoň 9 m³, aby bola zaistená dostatočná rezerva.

 

Prispôsobte si veľkosť nádrže svojim potrebám a nezabudnite zohľadniť aj budúce potreby. Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom správnej veľkosti nádrže alebo máte akékoľvek iné otázky, neváhajte nás kontaktovať. Náš tím odborníkov je pripravený vám pomôcť a zodpovedať všetky vaše otázky. Spoločne nájdeme ideálne riešenie práve pre vás!

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.

Hľadáte dodávateľa kvalitných betónových žúmp?

Predávajte žumpy, septiky alebo nádrže pod vlastnou značkou.

Naše služby

Výroba nádrží

vodostavebný betón
B25 – min. trieda betónu
vibrovaný
20 dní starený
železobetón – oceľ 8 ø až 14 ø

Doprava

doprava do 3 dní
kamkoľvek po SR
vlastné autoflotilou
už od 4 500 Sk
montáž ZADARMO

Zákaznícky servis

odborná konzultácia
plná dokumentácia
certifikáty o nepriepustnosti
nadštandardná záruka
5 ROKOV

Dokumentácia na stiahnutie