Betónové septiky dvojkomorové

Dvojkomorové betónové septiky dostupné v našej ponuke sú vyrobené z prvotriednych betónov typu B25, B40 a B30 W8. Nádrž je utesnená inovatívny tesniacou hmotou z asfaltu a gumy. Naše výrobky vyskúšali a ocenili už tisícky zákazníkov nielen v ČR, ale aj v ďalších krajinách Európskej únie.

Každý dvojkomorového septik tvorí betónová nádrž, prepážka, a veko zo základnej betónovej dosky s dvoma vstupmi. Naše početné ocenenia hovoria samy za seba – oceľová výstuž, zmäkčovadlá a dolomitový agregát používaný pri výrobe septiku zaisťujú našim výrobkom vysokú úroveň tesnosti.

Okrem vynikajúcich produktov čaká na našich zákazníkov profesionálny servis. Naši zamestnanci spracovávajú prichádzajúce objednávky každý deň a vďaka vynikajúcej organizácii je rýchlo a efektívne realizujú. Ak si nie ste istí, aký typ septiku bude pre vás najvhodnejší, kontaktujte nás – poradíme vám v každej fáze objednávky.

Na všetky dvojkomorové betónové septiky poskytujeme 5-ročnú záruku!

Ako funguje ekologický septik

Dvojkomorový betónový septik má prepadovú prepážku, ktorá rozdeľuje nádrž na dve časti. V prvej je zadržiavaná tzv. hustá odpadová voda, ktorá klesá ku dnu. Kvapalná odpadová voda zatiaľ preteká priechodom v prepážke do druhej časti nádrže. Vďaka použitiu špeciálnych baktérií je odpadová voda v druhej komore vyčistená a „premenená“ na vodu, ktorú možno odvádzať drenážnym systémom do krajiny alebo do vodného toku: stokou alebo drenážnym priekopou. Vďaka tomu sú septiky ekologické.

Dvojkomorový betónový septik je oveľa praktickejším riešením ako jednokomorová žumpa. Jeho inštaláciu si však nemôže dovoliť každý. Tento typ riešenia odpadových vôd možno použiť na pozemkoch s veľkou plochou, kde je možné rozšíriť drenážny systém. Je tiež dôležité, aby oblasť, v ktorej sa má nádrž inštalovať, bola suchá – dvojkomorový septik namontovaný na mokrade sa automaticky naplní vodou. Pre zostavenie ekologického septiku je tiež nutné získať povolenie stavebného úradu.

Septik Kapacita Dĺžka Šírka Výška s vekom Rozmer výkopu
7 m³ 7000l 3,0m 2,4m 1,25m d. 3,5m | š. 3m | v. 1,75m
8 m³ 8000l 3,0m 2,4m 1,50m d. 3,5m | š. 3m | v. 2m
10 m³ 10 000l 3,0m 2,4m 1,90m d. 3,5m | š. 3m | v. 2,45m
12 m³ 12 000l 4,0m 2,4m 1,65m d. 4,5m | š. 3m | v. 2,15m

Dokumentácia nádrže