usadzovanie betónového septiku

Montáž betónového septiku krok za krokom:

Septik alebo žumpabetónové nádrže, v ktorých sa zhromažďuje kvapalný odpad z domácnosti. Ak je budova umiestnená v mieste, kde nie je zavedená kanalizačná sieť, je inštalácia septiku najlepším riešením. Zákon jasne stanovuje, že každá nehnuteľnosť by mala byť napojená na kanalizačný systém. Na mnohých miestach na mape SR však zatiaľ kanalizačná sieť nie je, a preto pripojenie nie je jednoducho nemožné. V tomto prípade je betónová žumpa alebo septik najlepším spôsobom, ako nakladať s tekutým odpadom. Majiteľ nehnuteľnosti tak splní svoju povinnosť udržiavať čistotu a poriadok. Aká stavba takého septiku prebieha? Popíšeme to v tomto príspevku.

Postup montáže betónového septiku:

 • výber správnej nádrže
  Na samom začiatku si zákazník vyberie nádrž, veko a ďalšie vybavenie, ktoré vyhovujú potrebám jeho domácnosti. Sú naložené a bezpečne prepravia na uvedenú adresu.

 • výkop jamy pre uloženie nádrže
  Výkop pre nádrž musí byť väčšia ako nádrž samotná, tj. dlhšia, širšia a hlbšia o 50 cm. Pre metrový komín (vstup do nádrže) musí byť hĺbenie o 1 meter hlbší (podľa výšky komína). Na dne výkopu pripravíme 10 cm pieskové lôžko, ktoré vyrovnáva dno výkopu. Najčastejšie sa jedná o veľkú jamu, a preto je najlepšie dojednať výkop bagrom, čo zrýchľuje a uľahčuje prácu.

 • usadenie nádrže
  Do vopred pripravenej jamy je nutné nádrž usadiť naozaj presne. Preto sa k tomu zvyčajne používajú automobily HDS, tj. Kamióny s prenosným alebo prekladacími žeriavom (hydraulickou rukou). Použitie takého vozidla znamená, že táto fáza práca je vykonávaná efektívne, rýchlo a bezpečne.

 • pripojenie septiku
  Septik je potom potrebné napojiť na odtok odpadovej vody z domácnosti. Na 1 meter kanalizačné rúry by mal pripadať 1 cm sklon rúrky. Na túto prácu je najlepšie si najať odborníka (vodára). Podľa projektu môže byť súčasťou aj trativod, ktorým vypúšťate prečistenú vodu na pozemku.

 • testovaní nového septiku
  Než septik zahrnieme, je potrebné sa uistiť, že všetko perfektne funguje.

 • zahrnutie septiku
  Keď je nádrž pripojená a skontrolovaná, môžete septik zahrnúť (pri výkope bagrom si ponechajte časť hliny práve na zahrnutie).

Potrebujete poradiť s výberom vhodnej odpadovej nádrže alebo jej montážou? Napíšte nám alebo zavolajte!

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.