Betónová nádrž jednokomorová - nákres

Prednosti jednokomorových betónových žúmp

Potrebujete vyriešiť likvidáciu odpadovej vody, teda splaškov z objektu? Pokiaľ nie je v dosahu pripojenia na obecnej kanalizácii, je najvhodnejšie riešením betónová odpadová nádrž. Podľa vašich potrieb sa budete rozhodovať medzi septikom a žumpou.

Septiky sú nádrže, zvyčajne vyrobené z betónu, do ktorých sú odpadové vody vypúšťajú zo sanitárnych zariadení. Môžu byť pripojené k kanalizačnému systému bez výpuste, v prípade dvoj- a viacprvkové septikov môžu tiež odvádzať vodu do pôdy alebo na ďalšie využitie prostredníctvom výpuste. Voda sa v septiku prečisťuje a je tak možné ju ďalej využiť ako vodu úžitkovú.

Najobľúbenejším riešením pre menšie alebo rekreačné objekty sú však bezpochyby žumpy, teda jednokomorové nádrže. Čo ich charakterizuje?

Konštrukcia jednokomorové žumpy

Tento typ betónové nádrže tvoria jeden vodotesný kontajner vyrobený z vodostavebného betónu. Vo vrchnej časti je v žumpe otvor uzavretý komínom s poklopom, ktorý umožňuje vývoz odpadu. Tieto nádrže musia byť pevné, preto sú okrem odolného betónu vyrobené tiež z rebrovanej ocele. Okrem toho sú utesnené zmesou asfaltového kaučuku, čo ďalej zvyšuje ich nepriepustnosť a chráni pred možnou kontamináciou. Kvalita betónu je veľmi dôležitým faktorom pri nákupnom rozhodovaní. Vždy sa uistite, že je výrobca držiteľom certifikácie o nepriepustnosti.

Kedy má zmysel zvoliť žumpu vs septik?

Všeobecne sa má za to, že žumpa bude fungovať predovšetkým na malých pozemkoch. To však úplne neplatí, pretože tieto nádrže majú veľmi veľký rozsah kapacity, od 4 000 do 12 000 litrov. Investor tak nebude mať ťažkosti vyriešiť potreby aj väčšie domácnosti alebo objektu.

Najmenšie nádrže sú typickou voľbou pre letnú rekreáciu – chaty a chalupy. V prípade celoročného využitia sú vhodnejšie voľbou dvoj- a viackomorové septiky, u ktorých nie je tak častý interval vývozu.

Nádrže ponúkané v našej spoločnosti PABLOX majú predĺženú päťročnú záruku. Sme nositeľmi najvyššej certifikácie pre predaj v celej Európskej únii, čo potvrdzuje nepriepustnosť a pevnosť našich výrobkov.

Ako výrobca máme všetky nádrže skladom a dodávame po celej SR do 4 pracovných dní. Svojim zákazníkom navyše zaisťujeme inštaláciu nádrže zadarmo (nádrž vám zložíme do pripraveného výkopu autožeriavom).

Jednokomorová betónová žumpa je rozumnou a spoľahlivou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo výhodné, ale pritom osvedčené a trvanlivé riešenie. Ak si nie ste istí, ktorý typ nádrže zvoliť, prečítajte si nášho sprievodcu nákupom žumpy alebo zavolajte alebo napíšte nášmu odborníkovi.

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.