Systém viackomorové betónové nádrže - nákres

Ako sa vyrába betónová nádrž?

Betónová nádrž je tank v tvare kvádra, ktorého účelom je zhromažďovať odpady produkované v domácnostiach. Ako je konštruovaná tak, aby bola tak robustná a odolná?

Výroba betónové nádrže

Ako už názov napovedá, betónová nádrž je vyrobená z betónu. Nejedná sa však o akýkoľvek betón, tento sa musí vyznačovať mimoriadnou pevnosťou. Jej dosahujeme?

  • použitý betón – pre výrobu viackomorových, jednokomorových a dvojkomorových septikov je najnižšia triedou používanou v našej spoločnosti betón B-25. Podľa typu nádrže môže byť ale použitá aj trieda B-40. Tieto triedy sú vysoko odolné a radí sa k tzv. Vodostavebnímu betónu.
  • oceľové výstuže – ďalším prvkom vystužujúcimi konštrukcii nádrže je rebrovaná oceľ, vďaka ktorej je nádrž ešte odolnejší voči statickému a dynamickému zaťaženiu. Táto konštrukcia znamená, že na rozdiel od plastových septikov nepodliehajú betónové nádrže kompresným alebo tlačným procesom podzemných vôd. Preto sa nemusíme starať o hĺbku výkopu a môžeme ho tiež namontovať pod príjazdovej cesty alebo do silne využívaných oblastí.
  • kaučuková tesniaca hmota – prirodzeným miestom možného úniku sú spojovacie miesta. Betónové nádrže sú vyrobené z jedného odliatku, nie sú tu teda zvary ako u plastových nádrží. Už to minimalizuje možnosť úniku splaškov. Po obvode přiklápěného veka síce hrozí minimálne nebezpečenstvo úniku, ale v týchto miestach zabezpečujeme nepriepustnosť odolnú kaučukovou hmotou.

Septiky sa tiež musí vysporiadať s intenzívnymi biologickými procesmi, ktoré sa v nich budú vyskytovať po mnoho rokov používania. Použitý betón sa však vyznačuje vynikajúcou odolnosťou aj voči tak drsným podmienkam.

Ako zvyšujeme životnosť nádrže

Počas výroby sú betónové septiky podrobené vibračným procesom. Ich cieľom je odstrániť vzduchové póry, čím je štruktúra ešte viac vzducho- a vodotesná a tým aj silnejší. Takýto betón sa degraduje veľmi pomalým tempom a nemusíme sa báť uvoľňovania do pôdy. Kvalita nádrží ponúkaných našou spoločnosťou je potvrdená najvyššou certifikáciou. Na naše výrobky poskytujeme tiež nadštandardné 5-ročnú záruku.

Vďaka takmer 20-ročnými skúsenostiam na trhu si dobre uvedomujeme, že v prípade septiku sa chce investor vyhnúť akémukoľvek zlyhaniu alebo úniku. Žumpyseptiky a nádrže na sber dažďovej vody našej výroby sú zárukou nepriepustnosti, pevnosti a dlhej životnosti

Zvažujete nákup žumpy aleho septiku? Prezrite si našu ponuku, prečítajte si nášho sprievodcu výberom odpadovej nádrže alebo sa poraďte s naším odborníkom.

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.