Vstup do podzemnej betónovej nádrže

3 výhody betónových nádrží

Betónové nádrže sú stále najobľúbenejšími typy nádrží pre zachytávanie odpadu z domácich kanalizácií. Vďaka ich nesporným výhodám využívajú betónovú odpadovú nádrž pre svoje domovy, chaty a chalupy tisíce domácností. Čo je charakterizuje a aké sú ich najväčšie výhody?

1/ Pevnosť

Keď sa rozhodnete pre žumpu, septik alebo betónovú nádrž na vodu, volíte istotu. Ochranu pred nehodami, presakovaním a eróziou nádrže, a to aj po mnohých rokoch od montáže. Máloktorý materiál je tak pevný, ako betón. Betón na výstavbu nádrží je navyše extra odolný železobetón, tzv. vodostavebný. Konštrukcia z masívneho betónu najodolnejšie triedy, je ďalej spevnená oceľovou výstužou a kaučukovým tesnením. Pevnosť materiálu ďalej zvyšuje vibračné proces pri výrobe, ktorý vylučuje prebytočné vzduchové bubliny v štruktúre betónu.

2/ Odolnosť voči nepriaznivým podmienkam

Ďalšou výhodou betónových nádrží je vysoká odolnosť voči nepriaznivým podmienkam. Sú okrem iného odolné voči bočným kompresným tlakom, napríklad vplyvom podzemnej vody. To je hlavná výhoda v porovnaní s plastovými septiky, ktoré môžu byť vďaka svojej nízkej pevnosti inštalované iba za vhodných podmienok. Nehodí sa tak pre pozemky s výskytom spodnej vody a problematické je tiež umiestnenie pod príjazdovou cestou a pod povrchy, ktoré sú členmi domácnosti intenzívne využívané.

3/ Priaznivá cena

Očakávate, že za takú kvalitu budete draho platiť? Budete zrejme prekvapenie – betónové septiky sú nielen pevné, ale aj cenovo veľmi priaznivé, presvedčte sa v našom cenníku. Plastové septiky s rovnakou kapacitou môžu byť pritom až trikrát drahšie! V našej spoločnosti navyše ponúkame bezplatnú montáž nádrže, ktorú vykonáme v deň dodania na miesto určené investorom. Aj to prispieva k nízkej cene obstarania. Pozrite na našu kompletnú ponuku:

U betónových septikov je vcelku ťažké nájsť nevýhody. Ich výhody sú úplne nesporné. Sú kombináciou najvyššej tesnosti a pevnosti a nízke ceny. Potrebujete pomôcť s výberom nádrže? Prečítajte si nášho sprievodcu výberom nádrže a neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť.

vedúci predaja PABLOX

Neváhajte nás kontaktovať, radi vám s výberom poradíme.

Vedúci predaja

Honza Martin

S nádržami už 10 rokov. Je to môj denný chleba. Zavolajte a poradím.